Studenci UKW kijowskim studentom

Koło Naukowe Studentów Turystyki "Europejski Wędrowiec" organizuje akcję "Rękawiczka dla studenta" wyrażającą solidarność ze studentami z Kijowa. 9 grudnia 2013 roku w godz. 9.00-15.00 na terenie wszystkich Instytutów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się zbiorka rękawiczek dla potzrebujących studentów z Kijowa protestujacych na majdanie Niepodległości.

Organizatorem akcji jest Koło Naukowe Studentów Turystyki UKW "Europejski Wędrowiec". Koło od 6 lat realizuje Projekt "Integracyjne Dni Studentów Europy". Każdego roku studenci odwiedzają państwa europejskie, gdzie odbywają spotkania ze studentami i wladzami uczelni. Integracyjne Dni Studentów Europy odbywają się pod haslem: Jedność Europy w różnorodności jej kultur. Mając możliwości poznawania niezależnych państw Europy studenci UKW solidaryzują się z Kijowskimi studentami, którzy walczą o swoją wolność.