Uniwersytecki Dzień Profilaktyki HIV / AIDS

3 grudnia 2013 r. na UKW odbył się Uniwersytecki Dzień Profilaktyki HIV / AIDS, zorganizowany przez Koło Naukowe Socjologii Wychowania i Resocjalizacji UKW.

Celem pierwszego Dnia Profilaktyki na naszej uczelni było zwiększenie świadomości i zwrócenie uwagi na problem HIV/AIDS - choroby, która może dotyczyć każdego bez względu na wiek, wykształcenie czy przekonania. W Polsce każdego dnia 3 osoby dowiadują się, że są zakażone wirusem HIV.

Zaproszeni goście podzielili się obszerną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS. Prelekcje wygłosili: Robert Rejniak, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii: Zachowania ryzykowne i ich konsekwencje dla zdrowia; Krzysztof Gerlotka, dr n. med., specjalista chorób zakaźnych, HIV i inne choroby przenoszone drogą płciową; Artur Muras, Stowarzyszenie Wolontariuszy Wobec HIV / AIDS „Razem”: HIV / AIDS - fakty i mity dla chłopaka i kobity; Piotr Miszewski, Ośrodek Psychoterapii Psychodynamicznej: Okres dojrzewania – ostateczna organizacja rozwoju psychoseksualnego.

Więcej zdjęć w galerii.