Festiwal Akademickie Kolędowanie

7 koncertów, 6 chórów i 1 orkiestra. 19 stycznia Instytut Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na wspólne kolędowanie.

Okres Świat Bożego Narodzenia jest doskonała okazją do tego by wspólnie kolędować. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów. Nasza uczelnia  podtrzymuje tradycje, dlatego już po raz szósty  organizujemy Festiwal Chórów Akademickich ”Akademickie kolędowanie”.
Na scenach w wyjątkowo Świątecznej aranżacji usłyszmy występy aż siedmiu chórów, które  zadbają o to by wprowadzić zgromadzonych w niezapomnianą atmosferę.  Artyści zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Usłyszymy miedzy innymi „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”.

Wśród wykonawców będą znane głosy polskiej sceny. Przed publicznością wystąpią  chóry z Poznania, Zielonej Góry, Wągrowca i Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a także orkiestra wojskowa z Bydgoszczy. Atrakcją kolędowania będą występy w różnych miejscach. Zainteresowani, którzy zechcą wspólnie kolędować wybiorą  się do kościołów w Niewieścinie, Osielsku i Bydgoszczy by tam razem przeżywać Świąteczny okres. Finałowy występ wszystkich chórów odbędzie się w bydgoskiej Bazylice.

Na Świąteczne kolędowanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny. Partnerem VI Festiwalu Chórów Akademickich jest Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów UKW.