Konkursu Wiedzy o Urzędzie Prezydenta RP

27 stycznia br. Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski, Wójt Gminy Inowłódz – Zenon Chojnacki oraz Prezes Zarządu Fundacji ALUMNO – Krzysztof Budka podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Urzędzie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma obejmować trzy dziedziny (politykę, prawo i historię). Rozpoczęcie pierwszej edycji Konkursu planowane jest na rok szkolny 2014/2015. Finał konkursu odbędzie w 2015 roku Spale w rocznicę 25-lecia pierwszych powszechnych i bezpośrednich wyborów prezydenckich w Polsce. Wśród nagród przewidziane są m.in. indeksy UKW dla laureatów Konkursu. To już jest drugi ogólnopolski Konkurs organizowany przez nasz Uniwersytet. Przypominamy, że pierwszy dotyczył wiedzy o patronie naszej Uczelni.

Ponadto, podczas spotkania delegacji Gminy Inowłódz z Prorektorem ds. Dydaktycznych i Jakości kształcenia podjęto rozmowy w celu poszerzenia dalszej współpracy pomiędzy Gminą  a Uniwersytetem m. in. w takich obszarach jak: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, turystyczny rozwój Gminy, praktyki dla studentów humanistyki drugiej generacji oraz promocja twórczość Juliana Tuwima.