Konferencja o lotnictwie

Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawne, administracyjne i ekonomiczne uwarunkowania działalności lotniczej w Polsce”, która obędzie się w dniach 23 – 24 kwietnia 2014 roku.
Działalność lotnicza w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. W związku z powyższym, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zainspirowany przemianami na rynku lotniczym zdecydował się zorganizować konferencję naukową poświęconą wskazanej tematyce. Konferencja podzielona będzie na trzy bloki tematyczne, w których każdy z Państwa odnajdzie coś dla siebie.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji zapraszamy do przedstawiania referatów bądź komunikatów naukowych, organizatorzy przewidują wydanie materiałów pokonferencyjnych w postaci recenzowanej monografii.

GŁÓWNE TEMATY KONFERENCJI:

Prawne uwarunkowania działalności lotniczej:

1. Lotnictwo w prawie międzynarodowym, europejskim i krajowym
  2. Lokalizacja lotnisk
  3. Prawne uwarunkowania eksploatacji lotnisk
  4. Prawne podstawy bezpieczeństwa działalności lotniczej
  5. Odpowiedzialność przewoźnika lotniczego w zakresie przewozu towarów i usług

Administracyjne uwarunkowania działalności lotniczej:

1. Administracja lotnicza oraz organizacja służb zabezpieczających żeglugę powietrzną
  2. Administracja publiczna a działalność lotnicza
  3. Lotnisko jako czynnik rozwoju regionalnego
  4. Zarządzanie lotniskami
  5. Działalność lotnicza jako element infrastruktury lotniskowej

Ekonomiczne uwarunkowania działalności lotniczej:

1. Ekonomiczne i społeczne uwarunkowania działalności lotniczej;
  2. Konkurencja na rynku lotniczym;
  3. Koorelacja sieci portów lotniczych w Polsce i ich wpływ na lokalną strefę ekonomiczną;
  4. Wpływ infrastruktury lotniskowej na rynek nieruchomości
  5. Poprawna eksploatacja lotnisk jako czynnik wpływający na funkcjonowanie portów lotniczych.

KALENDARIUM:

Nadesłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych (w przypadku samego uczestnictwa bez referatu) do10 kwietnia 2014 r.;

1. Nadesłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych (w przypadku uczestnictwa z referatem) do 31 marca 2014 r.;
  2. Złożenie tekstu referatu wraz z abstraktem w języku polskim i angielskim
  3. do 10 kwietnia 2014 r.;
  4. Opłatę konferencyjna należy przesłać do 31 marca 2014 r. po otrzymaniu informacji o zaakceptowaniu tematu (w przypadku samego uczestnictwa do 10 kwietnia 2014 r.);
  5. Wysłanie Uczestnikom konferencji szczegółowego programu konferencji do 16 kwietnia 2014 r.

OPŁATA KONFERENCYJNA:
Opłata konferencyjna wynosi 500 zł i obejmuje:

• koszty udziału w Konferencji,
  • publikację
  • koszty wyżywienia (obiad, poczęstunek podczas konferencji)
  • kolację integracyjną.

Przewidziano możliwość opłaty:

• za sam udział w konferencji bez publikacji referatu 150 zł
  • publikacja referatu bez uczestnictwa w Konferencji 300 zł

Ostateczny termin dokonywania wpłat upływa 31 marca 2014 r. po otrzymaniu informacji o zaakceptowaniu tematu (w przypadku samego uczestnictwa do 10 kwietnia 2014 r.)

Jednocześnie informujemy, iż uiszczona opłata nie podlega zwrotowi.Opłata nie pokrywa kosztów dojazdu i zakwaterowania.
Konto bankowe: BANK ZACHODNI WBK S.A. O/Bydgoszcz
W temacie prosimy o wpisanie: „KONFERENCJA LOTNICTWO” oraz imię i nazwisko

KOMITET ORGANIZACYJNY:
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego:
mgr Katarzyna Biskup kom. 694-802-421
Komitet Organizacyjny:
mgr Agnieszka Kilińska – Pękacz
mgr Miłosz Chruściel

KONTAKT:
Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy