Przyszłość rynku mediów elektronicznych w Polsce - spotkanie z dr L. Jaworskim, 7 maja 2008 w IFP

7 maja 2008 zaczyna się konferencja poświęcona mediom „Etyka w mediach w dobie globalizacji, wyzwania i zagrożenia” w Operze Nova. Dodatkowo będzie również okazja do spotkania z dr Lechem Jaworskim na UKW. Będzie on mówił o „Przyszłości rynku mediów elektronicznych w Polsce”.
Zapraszamy na spotkanie: 7 maja 2008 o g. 13.00-14.30 do Instytutu Filologii Polskiej, przy ul. Jagiellońskiej 11 do s. 15, im. T. Nowakowskiego.

Lech Jaworski– polski polityk, doktor nauk prawnych, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2001-2005, od 2006 do 2007 przewodniczący Rady Warszawy.
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 uzyskał tam stopień doktora. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego UW, wykłada też w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Był także m.in. prezesem fundacji "Media Pro Bono".
L. Jaworski przez kilka lat pracował w Telewizji Polskiej. Zajmował m.in. stanowisko kierownika obsługi prawnej programu satelitarnego TV Polonia. W latach 1993-1996 pracował w biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pełnił funkcję naczelnika Wydziału Polityki Programowej, był p.o. dyrektora oraz wicedyrektorem Departamentu Prawno-Organizacyjnego oraz szefem Zespołu Koncesyjnego. W latach 1997-2001 zasiadał w radzie nadzorczej TVP S.A. Od 1998 do 2001 był dyrektorem Biura Prawno-Organizacyjnego oraz zastępcą ds. prawnych dyrektora biura zarządu Polskiej Agencji Informacyjnej S.A.
25 kwietnia 2001 został z rekomendacji AWS powołany przez Senat do składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego kadencja zakończyła się 30 grudnia 2005 w związku z wprowadzeniem w życie zmian w funkcjonowaniu KRRiT. Był rekomendowany Sejmowi przez Platformę Obywatelską jako kandydat na członka nowej KRRiT, jednak nie został wybrany.
W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany do Rady m.st. Warszawy jako kandydat PO. 30 listopada 2006 został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady, w dniu 28 czerwca 2007 złożył rezygnację z tej funkcji, jako przyczynę podając powody osobiste.