Zagraniczni studenci poznają Bydgoszcz

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wraz z uczelniami z Bydgoszczy, jak co roku, organizuje program Orientacyjny dla zagranicznych studentów. Program Orientacyjny dla studentów Erasmusa ruszył 24 lutego, i potrwa do 6 marca.

Studentami opiekuje się Biuro Współpracy Międzynarodowej przy silnym wsparciu studentów – mentorów. Większość z nich bowiem korzystała z wyjazdów w ramach programu Erasmus i doskonale wie, jak ważne jest przyjazne powitanie w nowym mieście. Zagraniczni studenci programu Erasmus przebywający na UKW pochodzą z Turcji, Chorwacji, Słowacji i Szwajcarii.

Program orientacyjny obejmuje szereg imprez, m.in. warsztaty kulinarne oraz warsztaty interkulturowe, wizytę w Ratuszu, zwiedzanie Bydgoszczy, mini kurs polskiego oraz degustację polskich specjałów. Studentów UKW, którzy chcieliby poznać przybyszów z zagranicy zapraszamy w czwartek do klubu Kubryk. Szczegółowy program w załączeniu.

więcej zdjęć na stronie: bwm.ukw.edu.pl