Studenci UKW na wyjeździe studyjnym w Londynie

Studenci filologii angielskiej oraz lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w lutym odwiedzili Londyn. Wyjazd studyjny z pewnością przyniesie wiele korzyści studentom UKW.
W ramach wyjazdu, studenci UKW brali udział w warsztatach i wykładach na Uniwersytecie w Bedford (dzięki uprzejmości dr Anety Mancewicz), gdzie wykład wygłosiła dr Clare Walsh oraz na London Metropolitan University (na zaproszenie dra Łukasza Kaczmarka), gdzie zajęcia prowadzili m.in. Farid Aitsiselmi (Principal Lecturer), Zoubida Mostefai-Hampshire (Course Leader of BA Applied Translation), dr Nadia Rahab, dr Piero Toto oraz dr Marcella de Marco).

Podczas pobytu wykładowcy prowadzili rozmowy dotyczące współpracy z Uniwersytetem w Bedford jak i Metropolian University w Londynie.
- Podczas rozmów na Metropolitan University zaproponowano nam Dual Awards Programme, umożliwiający zdobycie podwójnego dyplomu naszym studentom (dyplomu UKW i London Metropolitan University). Student studiów licencjackich biorący udział w programie studiowałby 2 lata w Polsce i rok w Anglii, a student studiów magisterskich półtora roku w Polsce i pół roku w Anglii – mówi dr Wojciech Wachowski z Katedry Filologii Angielskiej, opiekun wyjazdu.

Studenci filologii angielskiej oraz lingwistyki stosowanej zrealizowali następujące punkty programu:

• wizyta w Museum of London, Natural History Museum, National Maritime Museum,
  • wizyta w British Museum, National Gallery, Madame Tussauds Gallery, Tate Modern,
  • wizyta Houses of Parliament (oglądanie debaty parlamentarnej w Izbie Gmin),
  • przedstawienie w Theatre Royal Haymarket,
  • zwiedzanie zamku w Windsorze,
  • zwiedzanie Oksfordu,
  • udział w zajęciach na London Metropolitan University oraz na Uniwersytecie w Bedford
  • wizyta w Greenwich i Greenwich Park (zwiedzanie królewskiego obserwatorium),
  • spacer po Londynie: Buckingham Palace, Westminster Abbey (Evensong), Houses of Parliament, Big Ben, Tower Bridge, St. Paul's Cathedral, Piccadily Circus, Soho, Leicester Sqare,
  • spacer po Holland Park, Kensington Gardens, St. James's Park, Hyde Park, Notting Hill oraz Portobello Road Market.

strona wyjazdu na Facebooku: https://www.facebook.com