Spotkanie z Maciejem Krzyżanem

Poeta i animator kultury, Maciej Krzyżan spotka się ze studentami i gośćmi naszego Uniwersytetu w Bibliotece Głównej UKW. Zapraszamy na to spotkanie 19 marca o godz. 18 do Pracowni „Pamięci Bydgoszczan” (I piętro).

Maciej Krzyżan (ur. 1965 w Namysłowie) – polski poeta, recenzent, animator kultury, archiwista w Archiwum Programowym TVP w Poznaniu. Od 1978 r. mieszka w Gnieźnie. Jest absolwentem filologii polskiej UAM. Wiersze drukował m. in.: w „Czasie Kultury”, „Toposie”, „Odrze” i „Zeszytach Poetyckich”. Zadebiutował na IV Piastowskim Lecie Poezji (1982) wygrywając Turniej Jednego Wiersza, w jury m.in. Krzysztof Kuczkowski i Piotr Kuncewicz. W 1981 współzałożyciel i członek Poetyckiej Grupy Efektystów, działającej do 1986 r. Opublikował cztery zbiory wierszy – „Okruchy” 2008, „Tymczasem wracam do swoich” 2011, „In tempus praesens” 2013 oraz „Rekolekcje, czyli zapiski z trzeciego piętra” 2013.