Noc Planszówek już 22 marca

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy na 30. Noc Planszówek, która odbędzie się 22 marca na UKW. To doskonała okazja do zabawy połączonej z integracją, ale także do włączenia się do pomocy dla chorej na nowotwór kości Emilii Nowak. Wszystkie środki z wejściówek oraz ze specjalnej aukcji zostaną przeznaczone na leczenie bydgoszanki,

Gry planszowe powracają do łask i przybierają coraz bardziej wyszukane formy. Po okresie fascynacji wirtualnym światem, Polacy zaczynają powracać do spotkań w większym gronie i zabawie przy grach. Jedna z większych takich imprez organizowanych w Bydgoszczy odbywa się na naszej Uczelni, dzięki współpracy Centrum Gier Pegaz i Uniwersyteckiego Centrum Kultury i Mediów oraz wykładowców i studentów kierunku humanistyka drugiej generacji.

30. Noc Planszówek odbędzie się 22 marca w auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1. Rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do 2:30. Każdy z uczestników będzie mógł wybierać spośród 150 gier planszowych i karcianych. Bilety w cenie 15 zł można nabywać w dniu imprezy lub w sklepie CGP przy ul. Pod Blankami 6. Ta edycja NP będzie wyjątkowa, bo dedykowana walczącej z nowotworem kości Emilii Nowak. Jej przyjaciele organizują szereg akcji charytatywnych, z których środki będą przeznaczanie na leczenie uczennicy bydgoskiego VI LO i każdy będzie mógł dołączyć swoją cegiełkę 22 marca, poprzez uczestnictwo w aukcji gier. Środki ze sprzedaży wejściówek również będą przeznaczone na ten cel. O Emilii czytaj więcej na stronie akcji ratunekdlaemi.pl.

W budynku Copernicanum będzie otwarte jedynie tylne wejście, a dla naszych zmotoryzowanych gości zostanie udostępniony parking. Serdecznie zapraszamy!

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w trwającym roku akademickim otworzyliśmy kierunek humanistyka drugiej generacji, a jedną ze specjalności jest badanie i projektowanie gier. To właśnie nasi studenci będą w przyszłości odpowiedzialni za kreowanie gier, które na pewno znajdą się na Nocy Planszówek. Rekrutacja na studia w roku akademickim 2014/2015 rusza już w maju. Zapraszamy!