Finał: konkursu o Kazimierzu Wielkim

Już w najbliższą środę 9 kwietnia 2014 r. zapraszamy na finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Konkurs dla uczniów szkół pondagimanzajalnych organizowany jest po raz siódmy przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zmagania finalistów, 18 najlepszych uczniów z całej Polski, wyłonionych w etapie międzyszkolnym rozpoczną się o godzinie 9.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Collegium Maius, ul. J. K. Chodkiewicza 30). Finaliści będą odpowiadać na 3 pytania z trzech bloków POLITYKA, KULTURA i GOSPODARKA.

O godzinie 14.00 rozpocznie się najważniejszy moment dla wszystkich uczestników czyli rozdanie nagród. (sala konferencyjna, I piętro, Biblioteka UKW, ul. K. Szymanowskiego 3)

Uroczystość uświetni wykład dr hab. Michała F. Woźniaka, dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy pt: Polskie insygnia koronacyjne. Całej uroczystości towarzyszyć będzie wystawa regaliów królewskich.

www.konkurs.ukw.edu.pl