Nauka: Bernard Mendlik z nominacją profesorską

Dyrektor Instytutu Edukacji Muzycznej UKW, prof. dr hab. Bernard Mendlik odebrał 1 kwietnia z rąk Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego tytuł profesora sztuk muzycznych.

Bernard Mendlik – Dyrektor Instytutu Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy. W latach 2008-2012 pełnił funkcję Prorektora ds. Organizacji i Rozwoju UKW w Bydgoszczy. Jego dorobek artystyczny koncentruje się na pracy z Chórem Akademickim UKW w Bydgoszczy. Uzyskał liczne nagrody i wyróżnienia, uczestnicząc w międzynarodowych i krajowych konkursach oraz festiwalach chóralnych, m.in.: w Niemczech, we Włoszech, Szwecji, Słowacji, Hiszpanii i na Malcie, w Danii i Austrii. Dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy przygotowuje partie chóralne wielkich form wokalno-instrumentalnych. Kierownik tematu w ramach badań statutowych prowadzonych w Instytucie Edukacji Muzycznej p.t.: Kształcenie dyrygentów szkolnych zespołów muzycznych. Promotor 4 rozpraw doktorskich, recenzent w przewodach habilitacyjnych i doktorskich. Jest Dyrektorem Programowym Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich – Akademickie Kolędowanie, odbywającego się od 6 lat w Bydgoszczy. Członek zarządu Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego. V-ce Prezes AZS UKW w Bydgoszczy.

Był Kierownikiem Projektów finansowanych ze środków unijnych RPO: Budowa Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW oraz Budowa Biblioteki Głównej UKW w Bydgoszczy. Od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Naukowo-Programowej Kazimierzowskiego Uniwersytetu III Wieku przy UKW w Bydgoszczy. Honorowy Wągrowczanin Roku 2011.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!