Prof. Józef Kubik ponownie rektorem UKW

71 głosów „za” spośród 113 oddanych przez elektorów naszej Uczelni oznacza, iż prof. dr hab. inż. Józef Kubik przez kolejną kadencję pełnić będzie funkcję Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W wyborach rektorskich spośród 113 oddanych głosów 71 oddano „za”, 34 były przeciwne, pięciu elektorów wstrzymało się od głosu, zaś trzy głosy były nieważne.

JM Rektor, dziękując za ponowny wybór, powiedział:
Zapewniam, że nadal będę starał się prowadzić uniwersytet tak, by umacniał się i wrastał w rodzinę uniwersytecką. (…) Bardzo zależy mi, by uniwersytet był miejscem, do którego z ochotą będziemy przychodzili i dbali o niego jak o swój dom. Dziękuję za wybór – odwdzięczę się służbą.
Kolejna kadencja rektora rozpocznie się 1 września i potrwa cztery lata.

Wystąpienie Prof. Józefa Kubika podczas spotkania z pracownikami i studentami UKW (05.05.2008 r.)

Uniwersytet widzę cały

Kierując Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego przez prawie 2 lata, bogatszy o liczne doświadczenia, stawiam do dyspozycji społeczności Uniwersytetu i Jego studiującej młodzieży swoją osobę jako kandydata na funkcję Rektora Uniwersytetu w zbliżającej się nowej kadencji.

Wiem, jak wielki i długotrwały wysiłek musi jeszcze wykonać kadra tego najmłodszego w kraju uniwersytetu, a także jak wyrozumiała musi być młodzież akademicka – bogactwo i nadzieja tej uczelni, aby zająć wysokie miejsce w rodzinie uznanych uniwersytetów z bogatą historią.

Wierzę, że roztropność i odpowiedzialność, tak jak dotychczas, będzie silną stroną znakomitej większości pracowników Uniwersytetu i studiującej młodzieży i wszystkim starczy wytrwałości, aby krok po kroku umacniać naukowy i dydaktyczny wymiar tej zacnej instytucji, ważnej dla rozwoju miasta i regionu w nadchodzących latach nowej kadencji władz uniwersyteckich.

Kreśląc zarys programu, chciałbym jednocześnie wskazać na charakterystyczne przedsięwzięcia zapoczątkowane w upływającej krótkiej kadencji, z których wynika kierunek myślenia o Uniwersytecie, troska o harmonijny jego rozwój, wzrost rangi wśród innych uczelni, a także moim zdaniem buduje wiarygodność poczynań dotychczasowego kierownictwa uczelni.

---
Pełen tekst wystąpienia Rektora Prof. dr. hab. inż. Józefa Kubika pt. "Uniwersytet widzę cały", które zostało wygłoszone podczas spotkania z pracownikami i studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniu 5 maja 2008 roku, znajduje się w pliku zamieszczonym jako załącznik do niniejszej informacji.

---
FOT. Andrzej Obiała