Uroczyście: Święto Uczelni 2014 za nami

We wtorek 08 kwietnia 2014r., Uniwersytet Kazimierza Wielkiego obchodził swoje święto. Podczas uroczystej gali Medale Casimirus Magnus – najważniejsze wyróżnienia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - otrzymali dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy - Paweł Łysak i językoznawca i wieloletni przyjaciel uczelni - Aleksy Awdiejew.

Święto uczelni było także połączone z oficjalnym otwarciem, działającej od października zeszłego roku Biblioteki Głównej. W pięknej auli wykładowej w budynku nowej biblioteki powitał zaproszonych gości i społeczność akademicką JM Rektor UKW, prof. Janusz Ostoja-Zagórski.

Wręczono także Medale Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Casimirus Magnus.

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. Sławomir Kaczmarek swoje wystąpienie poświęcił powstaniu nowej biblioteki UKW.  Nie obyło się również bez symbolicznego przecięcia wstęgi w wejściu do tzw. Wolnej przestrzeni.

Muzeum Okręgowe zorganizowało z tej okazji wystawę Muzealia 2013. Na wernisażu można było podziwiać 43 prace ze zbiorów muzeum. Z kolei w Galerii Wystawowej, z cyklu „W bibliotece o sztuce” otwarta została wystawa na rzeźb Aleksandra Dętkosia „Świat - Człowiek – Sztuka” składająca się z aż 40 prac. W godzinach popołudniowych zorganizowano zwiedzanie gmachu biblioteki, na które zaproszono nie tylko zgromadzonych gości, ale też wszystkich mieszkańców Bydgoszczy.

Zobacz galerię zdjęć.