Konferencja: 6-latki w szkole

10 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej miała miejsce konferencja podsumowująca, dotycząca wsparcia procesu diagnozowania o opiniowania problemu gotowości szkolnej dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zakład Dydaktyki Instytutu Pedagogiki UKW w Bydgoszczy oraz Zespół Wczesnej Edukacji IBE w Warszawie.

Krótka konferencja prasowa, to wprowadzenie do konferencji naukowej,  której głównym celem było sprawdzenie, jak zmieniają się umiejętności dzieci w zależności od tego, czy chodziły do „zerówki” przedszkolnej, szkolnej, I lub II klasy szkoły podstawowej.

W konferencji prasowej brali udział zaproszeni goście: prof. Anna Brzezińska (Instytut Psychologii UAM w Poznaniu/ Zespół Wczesnej Edukacji Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie), dr Magdalena Czub, dr. Radosław Kaczan oraz dr. Piotr Rycielski ( Zespół Wczesnej Edukacji IBE w Warszawie).

Wyżej wymienieni przybyli goście kolejno przedstawiali swoje argumenty w kwestii 6- latków w murach szkolnych.