Spotkanie: spacer po Wyspie Wielkanocnej

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza swoich członków i sympatyków na kwietniowe spotkanie klubowe. Ponownie będziemy gościć bydgoskich geografów, Lidię i Macieja Jasińskich, którzy tym razem oprowadzą nas po jednej z najbardziej oddalonych w świecie od innych wysp i lądów, Wyspie Wielkanocnej. Odwiedzimy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Park Narodowy Rapa Nui a nasi goście spróbują wyjaśnić nam tajemnicę wielkich kamiennych posągów przedstawiających głowy maoi.

Na spotkanie zapraszamy w ostatni wtorek miesiąca tj. we wtorek 29 kwietnia 2014 r. o godz. 18.30 do klubokawiarni Szkoły Języka Angielskiego "International House" w Bydgoszczy przy ul. Piotrowskiego 6.

Liczącą 163 kilometry kwadratowe Wyspę Wielkanocną (Rapa Nui) - jedno z najbardziej osamotnionych i tajemniczych miejsc na Pacyfiku - odkrył holenderski żeglarz, admirał Jacob Roggeveen, w Niedzielę Wielkanocną w 1722 roku. Największą tajemnicą wyspy, nurtującą wielu naukowców i turystów są olbrzymie, monolityczne posągi postawione tyłem do morza, wykonane z kamienia wulkanicznego. Na wyspie jest ponad 800 takich rzeźb. Badacze od lat zastanawiali się, jak rzeźby były transportowane i ustawiane w pozycji pionowej.