Chór UKW: na festiwalu w Belgii

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jako jedyny chór z Polski, został zakwalifikowany na 62 Młodzieżowy Festiwal Muzyczny w Neerpelt (Belgia), który odbędzie się w dniach 1- 5 maja 2014 r.

W festiwalu uczestniczy 100 chórów 25 krajów europejskich oraz Japonii. Początki festiwalu w 1953 roku były skromne, ale wkrótce stał się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali w Europie. Od początku wydarzeniu towarzyszy dewiza "Alle Menschen werden Brüder"- wszyscy ludzie będą braćmi, chórzyści uczestniczą w spotkaniach, wymieniają doświadczenia. Uczestnicy doceniają doskonałą organizację i wspaniała atmosferą, panującą podczas całego wydarzenia.

Chórzyści z Instytutu Edukacji Muzycznej UKW wystąpią w Konkursie Chóralnym – dyr. dr Benedykt Odya, a także w koncertach festiwalowych – dyr. prof. Bernard Mendlik.

Wyjazd jest możliwy dzięki środkom finansowym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a także wsparciu finansowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.visitkujawsko-pomorskie.pl
www.coi.kujawsko-pomorskie.pl