Wykład: Historia i mitologia miast kresowych

Tajemnice i urok miast Kresów Wschodnich odkryje przed nami prof. dr hab. Stanisław Nicieja. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich studentów oraz bydgoszczan w czwartek, 8 maja o godz. 12 do sali koncertowej Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1.

Prof. dr hab. Stanisław S. Nicieja, obecny rektor Uniwersytetu Opolskiego, słynie ze swojego zamiłowania do Kresów Wschodnich. Za historykiem już wiele podróży na Kresy, które nie miały jednak tylko celu turystycznego. Każdy taki wyjazd to setki fotografii i zapisanych stron o byłych ziemiach polskich, które po II wojnie światowej znalazły się w granicach Ukrainy, Białorusi i Litwy. Prof. Nicieja odkrywa te miejsca przed czytelnikami w serii swoich opowieści „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Do tej pory ukazały się 4 z planowych 30 tomów, a ostatni z nich, wydany w tym roku przedstawia trzy miasta – Kołomyję, Żabie oraz Dobromil. Spotkanie z Autorem tych opowieści zostanie wzbogacone pokazem filmu, prezentującego obecny stan tych pięknych miast. Będzie to też okazja zakupienia „Kresowej Atlantydy…” po promocyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy!