Festiwal: Nowa Muzyka

Związek Kompozytorów Polskich oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na II Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA w dniach 10-11.05.2014 roku. Festiwal młody, ale znany już w środowiskach artystycznych. Festiwal tworzą przede wszystkim pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Akademii Muzycznej. Koncerty odbywają się w Miejskim Centrum Kultury oraz w Pałacu Ostromecko, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W czasie tegorocznej edycji będzie można usłyszeć najnowsze kompozycje utalentowanych twórców, które niejednokrotnie będą światowymi prawykonaniami.

W sobotę 10.05.2014r. o godz. 17 zapraszamy do MCK-u na Koncert Muzyki Smyczkowej, który zainauguruje Festiwal. Bydgoską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Damian Borowicz. Utwory Magdaleny Cynk, Michała Dobrzyńskiego, Marcina Gumieli, Sławomira Opalińskiego oraz Piotra Komorowskiego dadzą możliwość poznania świeżego spojrzenia na tradycyjny skład kwintetu smyczkowego.

Wieczorem o godz. 21 również w MCK-u proponujemy coś dla fanów muzyki awangardowej. Elektroniczne brzmienia, multimedia i przede wszystkim iluminacje świetlne stworzą widowisko, którego nie można przegapić.

Nowością Festiwalu jest propozycja dla najmłodszych. Na spotkanie zapraszamy w niedzielne przedpołudnie 11.05.2014r. o godz. 11 do Pałacu w Ostromecku. „Muzyczne opowieści dla dzieci” inspirowane twórczością m.in. Tuwima, Brzechwy i Konopnickiej wprowadzą w bajkowy świat niejednego malucha. Koncert prowadzić będzie znana bydgoszczanom ze sceny Teatru Polskiego – aktorka Alicja Mozga.

Tematem przewodnim finałowego koncertu będzie muzyka organowa. Różnorodność i pełnię brzmienia tego instrumentu będzie można usłyszeć w niedzielę o godz. 13 w Kościele Św. Trójcy w Bydgoszczy.

II Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA kierowany jest zarówno do fanów awangardy, jak i miłośników klasyki.

Wstęp wolny na wszystkie koncerty Festiwalu.
Festiwal współfinansowany ze środków finansowych Miasta Bydgoszczy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad Festiwalem objęło Radio PiK.

Serdecznie zapraszamy!

Program imprezy:

• 10 maja 2014, sobota, godz. 17.00, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

SMYCZKI
Magdalena Cynk, Sinfonietta
Michał Dobrzyński, Elegia IV. Multifonia
Marcin Gumiela, Contemplations
Sławomir Opaliński, Cut
Marcin Kopczyński, Wstrząsy i drżenia
Piotr Komorowski, Pejzaż wiosenny
Bydgoska Orkiestra Kameralna
Damian Borowicz, dyrygent

• 10 maja 2014, sobota, godz. 21.00, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

ELEKTRONIKA
Ryszard Lubieniecki, ROCK1 na wiolonczelę amplifikowaną i taśmę
Michał Dobrzyński, Elektrofonia
Marcin Gumiela, Binary system
Sławomir Opaliński, Drumming
Piotr Komorowski, Breaking the Waves
Dominika Żur - wiolonczela
Michał Dobrzyński, Marcin Gumiela, Sławomir Opaliński, Piotr Komorowski – instr. klawiszowe, komputery

• 11 maja 2014, Niedziela, godz. 11.00, Pałac w Ostromecku

MUZYCZNE OPOWIEŚCI DLA DZIECI
Aleksandra Brejza, Motyle, Zajączki, Żółw muzyka do własnych wierszy dla dzieci
Magdalena Cynk, Miniatura zegarowa
Marcin Kopczyński, Muzyka radosna na 4 ręce
Kompozycje Marcina Gumieli i Sławomira Opalińskiego inspirowane twórczością dla dzieci Tuwima, Brzechwy i Konopnickiej
Alicja Mozga - narrator
Alina Dombrowska - fortepian
Agnieszka Karwowska – flet
Marcin Kopczyński - fortepian
Mateusz Szwankowski - klarnet
Rafał Tworek – fortepian
Jacek Kwaśniak - perkusja
NOVA QUARTET w składzie:
Wojciech Górecki - skrzypce
Przemysław Nawrocki- skrzypce
Mateusz Bocheński - altówka
Adam Szurka - wiolonczela

• 11 maja 2014, Niedziela, godz. 13.00, kościół św. Trójcy w Bydgoszczy

ORGANY
Aleksandra Brejza, Chorale na organy
Marcin Gumiela, Dreams na organy, trąbkę i waltornię
Michał Dobrzyński, Visions na organy
Marcin Kopczyński, Tota formosa et suavis es na sopran i organy
Sławomir Opaliński, Fantazja na organy
Marcin Gumiela, Passacaglia na organy
Tomasz Gluska – trąbka
Marcin Kopczyński - organy
Weronika Kujawa- sopran,
Jakub Kwintal - organy
Janusz Stanecki - waltornia

Więcej o wydarzeniu na facebookowym profilu.