Studenci: poznaj społeczność UKW

To my - studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Jesteśmy:

Utalentowani

Kreatywni   i   ….

Wyjątkowi

Nasi koledzy, absolwenci UKW, są najbardziej poszukiwanymi ze wszystkich uczelni na bydgoskim rynku pracy. Oprócz możliwości rozwoju naukowego i zawodowego, jakie daje nam Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, rozwijamy swoje pasje i bawimy się! Tak, studia to nie tylko nauka, ale także szereg imprez związanych z naszymi zainteresowaniami.

Na co dzień udzielamy się w pierwszym studenckim radiu internetowym, Radiu Uniwersytet w Bydgoszczy, w profesjonalnym studiu telewizyjnym czy pisząc artykuły do gazet studenckich.

Mamy też coś dla miłośników aktywności fizycznej. Nowoczesne, uniwersyteckie Centrum Sportu udostępnia nam na co dzień basen przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dwie sale fitness, sale taneczne, laboratoria wysiłku fizycznego, profesjonalną halę sportową. Zajrzyjcie na Sportową 2 i przekonajcie się, jak aktywnie spędzić wolny czas.

W poszukiwaniu miejsca nie tylko nauki i intelektualnej przygody, ale również chwili wytchnienia otwórzcie drzwi do Uniwersyteckiej Biblioteki. Tu znajdziecie 5 tysięcy książek w wolnym dostępie, sale do pracy indywidualnej i zespołowej, wygodne kanapy i pufy, na których nie tylko czytamy ;)

Ale więcej o nas tutaj …..