Współpraca: Spotkanie studentów z firmą SDL

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego od kilku lat ściśle współpracuje z SDL – międzynarodową firmą z branży IT. 8 maja, w ramach współpracy, studenci lingwistyki stosowanej odwiedzili siedzibę firmy i poznali profil działalności SDL oraz możliwość zatrudnienia po zakończeniu studiów.

SDL to jedna z największych na świecie firm w branży IT zajmująca się tworzeniem technologii i oprogramowania dla firm, tłumaczeniem i marketingiem. Planowana jest także dalsza współpraca, która, mamy nadzieję, w bezpośredni sposób przełoży się na karierę zawodową naszych studentów.
Spotkanie z przedstawicielami SDL było możliwe dzięki pracownikom Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW, dr. Michała Borodo oraz dr Katarzyny Siewert.