Doktoranci: Granty od A do Z - spotkanie

Uczelniana Rada Doktorantów serdecznie zaprasza wszystkich doktorantów, młodych naukowców oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące składania wniosków grantowych. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2014, o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej UKW (ul. Szymanowskiego 3).

Celem spotkania jest przybliżenie możliwości finansowania projektów ze środków krajowych (Narodowe Centrum Nauki), ze szczególnym uwzględnieniem możliwości aplikowania o indywidualne granty naukowo-badawcze we wszystkich dziedzinach wiedzy, - głównie nauk humanistycznych. Uczestnicy spotkania będą mogli również zadawać indywidualne pytania ekspertom podczas dyskusji. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejszą deklarację chęci uczestnictwa w szkoleniu, co podyktowane jest kwestiami organizacyjnymi. Na Państwa zgłoszenia wysłane drogą e-mailową na adres kamila.kacprzak@ukw.edu.pl czekamy do 20 maja.
Swój udział w spotkaniu potwierdzili:

• dr Dorota Kiebzak-Mandera – Koordynator dyscyplin w dziale Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce,
  • dr Magdalena Kowalczyk – Koordynator dyscyplin w dziale Nauk o Życiu,
  • dr Marzena Oliwkiewicz-Miklasińska - Koordynator dyscyplin w dziale Nauk Ścisłych i Technicznych.

Harmonogram spotkania:
10.00 Otwarcie spotkania
10:15 Narodowe Centrum Nauki okiem teoretyka:

• Czym jest Narodowe Centrum Nauki, kogo i co finansuje. Badania podstawowe.
  • Finansowanie badań.
  • Konkursy ogłaszane przez NCN.
  • Eksperci i recenzenci zewnętrzni powoływani przez NCN.
  • Proces oceny wniosków: ocena formalna, etapy oceny merytorycznej

11.45 Przerwa kawowa
12:15 Narodowe Centrum Nauki okiem praktyka:

• Prezentacja platformy OSF
  • Porady praktyczne
  • Dyskusja i konsultacje z ekspertami

Serdecznie Zapraszamy!