Nauka: Grant Wyszehradzki dla UKW

W czerwcu br. rozpocznie się realizacja projektu pt. "How to help children from families of ethnic minorities in the adaptation to school in V4 countries". W projekcie, którego koordynatorem jest prof. Hanna Liberska z Instytutu Psychologii UKW będą uczestniczyć partnerzy z Uniwersytetu Mateja Bela na Słowacji, Uniwersytetu w Debreczynie, Uniwersytetu Zachodnioczeskiego w Pilźnie, Narodowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej i Sportu Ukrainy oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Projekt będzie realizowany do października 2014 i zostanie uwieńczony wydaniem publikacji dokumentującej wspólne badania oraz seminarium. Warto podkreślić, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki już po raz drugi (w przeciągu roku) nagradza grantem projekty złożone przez pracowników naszej uczelni.