Ranking: UKW silniejszy w oczach pracodawców

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zajął po raz kolejny pierwsze miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” w kategorii „Preferencje pracodawców” wśród bydgoskich uczelni i drugie miejsce w naszym województwie. Oznacza to, że nasi absolwenci są najczęściej wybierani przez pracodawców spośród osób kończących wszystkie bydgoskie uczelnie.

21 maja ukazał się ranking szkół wyższych Perspektywy 2014. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego potwierdził w nim swoją wysoką pozycję w rankingu tworzonym na podstawie opinii pracodawców. W regionie kujawsko-pomorskim nasza Uczelnia zajęła drugie miejsce. To jednocześnie potwierdza najlepszą pozycję UKW w Bydgoszczy. Tak dobra lokata jest wynikiem jakości oraz  działań, jakie podejmujemy, aby ułatwić naszym studentom start na rynku pracy. Szkolenia z umiejętności miękkich, warsztaty, staże oraz spotkania z interesariuszami pozwalają na wykształcenie umiejętności ważnych dla przyszłych pracodawców i jednocześnie dopasowanie naszej oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy. Nie jest to pierwsze takie wyróżnienie w ostatnich miesiącach, bo w ogólnopolskim rankingu „Wprost” UKW zajął 27. miejsce.

W całym rankingu UKW znalazł się w grupie uczelni zajmujacych miejsca w przedziale 61-70, co oznacza utrzymanie zeszłorocznego wyniku. Nasza Uczelnia zaliczyła progres w kilku ważnych obszarach takich jak ocena przez kadrę akademicką, liczba cytowań i publikacji naszych pracowników, liczba studentów korzystających z wymiany.