Jubileusz: 20-lecie Biologii w Bydgoszczy

Jubileusz 20-lecia studiów na kierunku Biologia jest szczególną okazją do wspomnień i refleksji, ale również prezentacji osiągnięć i dorobku naukowego pracowników Wydziału Nauk Przyrodniczych.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste Seminarium Naukowe, które będzie podsumowaniem minionych 20 lat studiów biologicznych na obecnym Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Spotkanie umożliwi przedstawienie wspólnej drogi przebytej przez społeczność akademicką – naukowców, kadrę naukowo-techniczną oraz administracyjną, studentów i absolwentów.

Bydgoscy biolodzy od wielu lat prowadzą badania, których rezultaty znajdują odzwierciedlenie w licznych publikacjach, pełniących nie tylko rolę poznawczą, ale służących także popularyzacji wiedzy, m. in. o stanie środowiska przyrodniczego oraz ochronie przyrody. Pracownicy Wydziału realizują liczne projekty badawcze, są autorami wielu ekspertyz i raportów, prowadzą także różne formy edukacji dla dzieci i młodzieży szkół Bydgoszczy oraz regionu kujawsko-pomorskiego. Okazją do zaprezentowania osiągnięć na tym polu będzie sesja posterowa.

Ważnym elementem życia akademickiego jest aktywność studentów, przejawiająca się m.in. działalnością w kołach naukowych - ich osiągnięcia będą tematem jednego z referatów. Podczas Seminarium przedstawimy również sylwetki naszych absolwentów, z którymi po latach udało się nawiązać kontakt.
Wydział Nauk Przyrodniczych tworzy kadra naukowo-dydaktyczna, pracownicy naukowo-techniczni i administracyjni oraz studenci, z których osiągnięć możemy być dumni. Niech ta jubileuszowa uroczystość będzie również okazją i zachętą do podjęcia dalszej wspólnej, twórczej i wytężonej pracy, będącej kontynuacją dynamicznego rozwoju naszego Wydziału.

Data: 13.06.2014
Godzina rozpoczęcia uroczystości: 10.00
Organizatorzy: Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Miejsce: Na uroczystość zapraszamy do gmachu nowej Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przy ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz; sala konferencyjna na I piętrze

Program:

• 9.00 – rejestracja uczestników,
  • 10.00 – przywitanie gości i wystąpienia władz dziekańskich Wydziału Nauk Przyrodniczych,
  • 10.15 – sylwetka prof. Józefa Banaszaka, założyciela kierunku biologia w Bydgoszczy –dr hab. Halina Ratyńska, prof. nadzw.,
  • 10.35 – Od Katedry Biologii i Ochrony Środowiska do Wydziału Nauk Przyrodniczych – prof. dr hab. Józef Banaszak,
  • 10.50 – Rozwój Instytutu Biologii Środowiska - prof. dr hab. Józef Banaszak,
  • 11.05 – Rozwój Instytutu Biologii Eksperymentalnej – prof. dr hab. Jarosław Burczyk,
  • 11.20-11.40 – przerwa kawowa,
  • 11.40 – Biolodzy dla miasta i regionu – prof. Barbara Kieliszewska-Rokicka,
  • 11.55 – Działalność Koła Naukowego Przyrodników – dr Katarzyna Marcysiak,
  • 12.10 – Działalność Koła Naukowego Biologii Molekularnej – mgr Zofia Ostrowska,
  • 12.25 – Absolwenci kierunku biologia – mgr Ewa Wachowiak,
  • 12.40 – Historia Ogrodu Botanicznego UKW – mgr inż. Barbara Wilbrandt,
  • 12.55 – 13.15 – przerwa kawowa,
  • 13.15 – 14.15 – sesja posterowa (prezentacja działalności Instytutu Biologii Eksperymentalnej oraz Instytutu Biologii Środowiska),
  • 14.15 – zakończenie uroczystości,

Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na symboliczne posiedzenie jubileuszowej magnolii i spacer po Ogrodzie Botanicznym UKW.

Oprawę muzyczną zapewniają pracownicy i studenci Instytutu Edukacji Muzycznej.

Zapraszamy!