Nauka: Spotkanie z prof. Mariuszem Czubajem

W ramach Bydgoskiego Dnia z Kryminałem Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Mariuszem Czubajem ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, antropologiem kultury, znanym specjalistą od literatury kryminalnej, autorem książek Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne i Krwawa setka. Sto najważniejszych powieści kryminalnych (razem z Wojciechem Bursztą), jak również cenionym autorem powieści kryminalnych.

Spotkanie odbędzie się 4 czerwca o 13.30 w sali Rady Wydziału Humanistycznego przy ul. Jagiellońskiej 11. Prof. Czubaj wygłosi wykład Literatura i film kryminalny w Polsce, jak również opowie o swojej najnowszej książce Martwe popołudnie.