Bydgoski Festiwal Nauki: już za nami

• Jak duża jest nieskończoność?
  • Co robić, aby mieć więcej czasu na swoje pasje?
  • Co może się wydarzyć w magicznym świecie baśni?
  • Dlaczego niektóre imiona są modne?
  • Jak z aluminiowej puszki otrzymać kryształ ałunu?
  • Ile jest informacji w informacjach?
  • O kapuście i bocianach, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
  • oraz Po co potrzebni są humaniści?

… tego  i wiele, wiele więcej można było dowiedzieć się podczas piątego Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Od 28 do 31 maja drzwi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego były otwarte dla wszystkich „głodnych” nauki, bez względu na wiek.  Można było skorzystać z ponad 300 propozycji wykładów, warsztatów czy pokazów. Mieszkańcy miasta i regionu nie zawiedli, mury uczelni odwiedziło ponad 5 000 osób, a podczas koncertów plenerowych bawiło się z nami około 2 500 osób. Nawet zła pogoda nie wpłynęła na frekwencję i dobrą zabawę. Wszyscy z ogromnym zapałem łapali bakcyla nauki.

Bydgoski Festiwal Nauki to największa tego typu impreza w mieście, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez dla mieszkańców miasta i regionu. Z roku na rok wydarzenie cieszy się także coraz większym zainteresowaniem placówek edukacyjno-wychowawczych, uczestników indywidualnych oraz partnerów.

Zobacz galerię zdjęć.