Koncert: Michel Sadanowsky w klubie Kuźnia

Wirtuoz gitary klasycznej, Michel Sadanowsky wystąpi 5 czerwca w bydgoskim klubie Kuźnia. W naszym mieście wystąpi na zaproszenie Alliance Francaise.

Bilety:
10,- ulgowy (dla uczniów i studentów do 26. roku zycia)
20,- normalny

Michel Sadanowsky urodził się w 1950 roku. Jego ojciec był dawnym oficerem carskim, a matka francuską skrzypaczką.

W wieku 12 lat za samodzielnie zarobione pieniądze kupił sobie gitarę i sam nauczył się na niej grać. Uczył się od cyganów rumuńskich i węgierskich, z płyt dostarczanych przez rodziców, nawet pozycję trzymania gitary zaczerpnął z okładki płyty.

Ciągle zazdrościł kunsztu gitarzystom flamenko. W roku 1976 poznał Paco de Lucía i Ramóna de Algecirasa. Od tego czasu rozpoczął koncertowanie w wielu państwach świata od Warszawy po Filadelfię, Sztokholm, Sewillę, Pragę, Hamburg, Buenos-Aires, Sydney, Ateny, Tokio.

Był pod wpływem naturalnej gry flamenco cała jego umiejętność gry klasycznej prowadziła do znalezienia łącznika pomiędzy grą klasyczną i naturalnością flamenco.
Uwodzi go cicha siła Manolo Sanlucara w połączeniu ze starannością estetyki.
Vicente Amigo dotyka go elegancją i poczuciem melodii. Dzisiaj odkrywa gitarzystów jak Pepe Habichuela, który przedstawia dla niego pełnię tradycyjnego flamenko.