Historia: Urna Wolności na UKW

Biblioteka Główna wraz z Uniwersytet Kazimierza Wielkiego biorą udział w ogólnopolskiej akcji Urny Wolności. Z okazji 25-lecia Wolności 4 czerwca br. w Bydgosczy i 36 polskich miastach stanęły symboliczne Urny Wolności, do których zamiast kart wyborczych będzie można wrzucić życzenia dla Polski.

Projekt realizowany jest przez Kancelarię Prezydenta RP, organizacje pozarządowe skupione w Inicjatywie Razem ‘89, samorządy oraz instytucje lokalne.

Jedna urna znajduje się na terenie Biblioteki Głównej, a druga na terenie campusu głównego przy głównym wejściu. To w tych dwóch miejscach odbył się flash mob przeprowadzony przez studentki pedagogiki. Do urn będzie można wrzucać życzenia dla Polski i dla mieszkańców miast, a także spisane cele, plany i oczekiwania na przyszłość.