Konferencja: Młodzież w krajach V4

Instytut Kultury Fizycznej UKW zaprasza na II Międzynarodową Konferencje Naukową "Morpho-biomechanical and psycho-physical aspects of youth lifestyle in V4 countries". W maju bieżącego roku upływa X rocznica wstąpienia Polski, Republiki Czeskiej, Węgier oraz Słowacji do Unii Europejskiej.

Poprzez konferencję „Morfobiomechaniczne i psychofizyczne aspekty stylu życia młodzieży w krajach Grupy Wyszehradzkiej” pracownicy IKF chcą, wspólnie z przyjaciółmi z Republiki Czeskiej, Słowacji oraz Węgier uczcić ten fakt poprzez organizację tej niniejszej konferencji. Zapraszamy do przedstawienia wyników prowadzonych aktualnie badań, ale również do dokonania retrospekcji rozwoju nauki w obszarach aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia ludzi w różnym wieku. Zapraszamy przedstawicieli instytucji zajmujących się problemami dzieci i młodzieży dotkniętych chorobami przewlekłymi, w tym o podłożu metabolicznym i endokrynologicznym. Konferencja stanowi doskonałe narzędzie prezentacji wyników badań naukowych, podkreślenia znaczenia uzyskanych grantów krajowych i międzynarodowych oraz związanych z nimi wdrożeń praktycznych. Wymiana poglądów w obszarach aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia ludzi w różnym wieku, zdrowych oraz chorych, może być przyczynkiem do intensyfikacji działań zmierzających do wdrażania dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, która jest istotnym komponentem zdrowego stylu życia człowieka.

Współcześnie obserwujemy, z jednej strony dynamiczny rozwój technologii ograniczających wieloaspektową aktywność fizyczną człowieka, z drugiej wzmacnianie działań propagujących zdrowy styl życia. Wiele badań prowadzonych w Polsce i Europie wskazuje na pogarszający się stan zdrowia, sprawności fizycznej i aktywności ruchowej ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży. Wydaje się więc ważnym zadaniem permanentne i kompetentne monitorowanie zachowań ludzi, w tym dzieci i młodzieży w zakresie dbałości o zdrowie, sprawności fizycznej, aktywności fizycznej, odżywiania i innych czynników mających istotny wpływ na styl życia. Niniejsza konferencja wpisuje się w ten trend i obszar działania uczestniczących w projekcie uniwersytetów oraz ośrodków medycznych.
Zapraszamy do czynnego i biernego udziału w konferencji. Liczymy na szeroki udział środowiska naukowego, medycznego a także nauczycieli, trenerów, instruktorów, promotorów zdrowia.

Konferencja odbędzie się 10-11 października 2014 roku w Instytucie Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Sportowej 2. Zapraszamy!