Konkurs UE: Współpraca uczelni z pracodawcami

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Dział Rozwoju Kady Naukowej, jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, ogłosiła konkurs zamknięty nr 1/POKL/4.1.1/2014 na projekty dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 4.1 ,,Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”, Poddziałania 4.1.1 „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”, mające na celu: wsparcie współpracy uczelni z pracodawcami w zakresie wzmocnienia praktycznych elementów kształcenia (staże i praktyki studenckie) oraz zwiększania zaangażowania pracodawców w realizację programów kształcenia.
Projekty konkursowe obejmować mają swym zakresem merytorycznym wyłącznie działania dotyczące kształtowania kompetencji oczekiwanych przez pracodawców od kandydatów do pracy (w oparciu o najnowsze badania rynku).

Obligatoryjny moduł:

1. współpraca uczelni z pracodawcami w zakresie wzmocnienia praktycznych elementów kształcenia (staże i praktyki studenckie) oraz zwiększenia zaangażowania pracodawców w realizację programów kształcenia, można zaplanować realizację elementu polegającego na:
  • dostosowaniu programów na istniejących kierunkach studiów do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy, we współpracy z pracodawcami.
  • Wnioskodawcą może być szkoła wyższa, nieposiadająca negatywnej oceny jakości kształcenia na żadnym z kierunków prowadzonych na uczelni.
  • DODATKOWO każdy ze zgłaszanych przez uczelnie do konkursu kierunków studiów musi mieć co najmniej ocenę pozytywną PKA
  • Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 50 000 000 PLN, z zaznaczeniem, iż ostateczna kwota konkursu zależy od dostępności alokacji.
  • Wnioski w ramach konkursu przyjmowane są od 17.06.2014 do 15.07.2014 r. w siedzibie NCBiR ul. Nowogrodzka 47 a, Warszawa.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową wraz załącznikami: na stronie
W celu uzyskania pomocy przy przygotowaniu wniosku, ewentualnie uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW, Tel.: 52/ 321 61 91 w 41