Rekrutacja: Drugi kierunek studiuj za darmo

Senat UKW we wtorek, 24 czerwca przyjął uchwałę o zniesieniu opłat za drugi kierunek studiów. Bezpłatne studia stacjonarne powracają na naszą Uczelnię już od zbliżającego się roku akademickiego 2014/2015.

Na początku czerwca br. Trybunał Konstytucyjny uznał, że pobieranie opłat za drugi kierunek studiów jest niezgodne z konstytucją. Przepisy te przestaną obowiązywać 30 września 2015. Uczelnie mają jednak prawo przyspieszyć tę decyzję i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego skorzystał z tej możliwości. Senat UKW przychylił się do oczekiwań społeczności akademickiej o rezygnacji z opłat za drugi kierunek studiów i przekroczenie limitu punktów ECTS od 1 września 2014 roku.

Oznacza to, że studenci i absolwenci zainteresowani bezpłatnym studiowaniem drugiego kierunku mogą wziąć udział w trwającej obecnie rekrutacji. Rekrutacja na studia trwa do 14 września. Wszystkie informacje i całą ofertę dydaktyczną można znaleźć na portalu rekrutacyjnym.