Gry: Noc Planszówek już 5 lipca

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy na 32. Noc Planszówek, która odbędzie się 5 lipca na UKW. To doskonała okazja do zabawy połączonej z integracją.

Gry planszowe powracają do łask i przybierają coraz bardziej wyszukane formy. Po okresie fascynacji wirtualnym światem, Polacy zaczynają powracać do spotkań w większym gronie i zabawie przy grach. Jedna z większych takich imprez organizowanych w Bydgoszczy odbywa się na naszej Uczelnię, dzięki współpracy Centrum Gier Pegaz i Uniwersyteckiego Centrum Kultury i Mediów oraz wykładowców i studentów kierunku humanistyka drugiej generacji.

32. Noc Planszówek odbędzie się 5 lipca w auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1. Rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do 2:30. Każdy z uczestników będzie mógł wybierać spośród 200 gier planszowych i karcianych. Bilety w cenie 15 zł można nabywać w dniu imprezy lub w sklepie CGP przy ul. Pod Blankami 6. Każdy uczestnik będzie miał też szansę na zdobycie gry w konkursie przygotowanym przez organizatorów. W trakcie tej edycji odbędą się eliminacje do mistrzostw Polski Carcassone. W budynku Copernicanum będzie otwarte jedynie tylne wejście, a dla naszych zmotoryzowanych gości zostanie udostępniony parking. Serdecznie zapraszamy!

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w trwającym roku akademickim otworzyliśmy kierunek humanistyka drugiej generacji, a jedną ze specjalności jest badanie i projektowanie gier. To właśnie nasi studenci będą w przyszłości odpowiedzialni za kreowanie gier, które na pewno znajdą się na Nocy Planszówek. O tym, czym zajmują się nasi studenci będziecie mogli przekonać się też podczas tej nocy, w trakcie której odbędzie się pokaz prototypów gier przygotowanych przez humanistykę drugiej generacji. Rekrutacja na studia w roku akademickim 2014/2015 już trwa – do 9 lipca można rejestrować się na studia I stopnia stacjonarne. Zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na FB.