Certyfikat: Dobra uczelnia, dobra praca 2014

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już po raz trzeci znalazł się w gronie uczelni, które otrzymały certyfikat Dobra uczelnia, dobra praca. Program certyfikacji ma popularyzować oraz wyróżniać dobre wzorce w sektorze szkolnictwa wyższego w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych.

Dobra uczelnia, dobra praca 2014 jest znakiem jakości uczelni, które kładą szczególny nacisk na budowanie jak najlepszych możliwości rozwoju zawodowego jeszcze w trakcie studiów. Program Dobra uczelnia, dobra praca 2014 podkreśla aspekt praktyczny kształcenia i właściwe przygotowanie studentów do pracy, który zaczyna dominować w myśleniu i podejściu do organizacji studiów w Polsce.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego takie działania prowadzi poprzez m.in.: projekty na rzecz jak najbliższego powiązania programu nauczania z potrzebami rynku pracy, organizację szkoleń, ułatwienia przy zakładaniu własnej firmy, organizację spotkań studentów z pracodawcami. Taka oferta pozwala naszym studentom na odpowiednie przygotowanie do wejścia na rynek pracy i możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej jeszcze w trakcie studiów.

Miło nam poinformować, że również po raz trzeci UKW został laureatem konkursu na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych" 2014. Oba tytuły UKW otrzymał w latach: 2012, 2013, i obecnym – 2014 roku.

Zasadność przyznanych tytułów ma odzwierciedlenie w rankingach związanych z preferencjami pracodawców w Polsce i samej Bydgoszczy. Przypomnijmy, że absolwenci UKW są najczęściej zatrudniani przez pracodawców w Bydgoszczy (ranking miesięcznika Perspektywy). UKW jest także na 27. miejscu (na ponad 400 uczelni) najchętniej poszukiwanych absolwentów przez pracodawców w całej Polsce (ranking tygodnika Wprost).