Studia: dofinansowanie praktyk dla Humanistyki 2.0

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego otrzymał dofinansowanie na projekt. „Praktyki dla Humanistyki Drugiej Generacji” złożony w odpowiedzi na konkurs otwarty nr 2/POKL/4.1.1/2013 w ramach Działania 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Poddziałania 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni PO KL, Priorytetu IV Szkolnictwo Wyższe i Nauka, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Dział Rozwoju Kadry Naukowej. Projekt uzyskał 122 punkty i 7 lokatę na 176 złożonych wniosków.

W ramach projektu zaplanowano objąć wsparciem 95 studentów studiów stacjonarnych kierunku Humanistyka Drugiej Generacji. Studenci wezmą udział w 3 miesięcznych płatnych praktykach u pracodawców, z którymi UKW nawiąże współpracę. Pracodawcy będą też zaangażowani w realizację programów kształcenia na kierunku Humanistyka Drugiej Generacji. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2015 roku. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa o dofinansowanie.