Studia: Biotechnologia II stopnia na UKW

Od roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego rozpoczynamy kształcenie na studiach II stopnia na kierunku biotechnologia umożliwiające studentom zdobycie tytułu zawodowego magistra. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na podstawie pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej nadał Wydziałowi Nauk Przyrodniczych uprawnienia do prowadzenia tego kierunku studiów.

Kierunek BIOTECHNOLOGIA (na poziomie studiów I i II stopnia) realizowany jest w Instytucie Biologii Eksperymentalnej Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW. Instytut Biologii Eksperymentalnej jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się instytutów Uniwersytetu. Posiada bardzo dobrze wyposażone zaplecze laboratoryjne oraz wieloletnie doświadczenie w realizacji badań naukowych w ramach projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Komisję Europejską (Programy Ramowe Unii Europejskiej). Młoda kadra naukowo-dydaktyczna gwarantuje możliwość efektywnego studiowania w przyjaznej i partnerskiej atmosferze.

Już teraz możecie rejestrować się na biotechnologię I i II stopnia na UKW www.rekrutacja.ukw.edu.pl

Biotechnolog – morze możliwości

Kierunek biotechnologia integruje wiedzę z dziedziny chemii, biochemii, biologii molekularnej, inżynierii genetycznej, ochrony środowiska. Studiując biotechnologię na UKW zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie podstaw modelowania genetycznego roślin i zwierząt, inżynierii komórkowej oraz szeregu klasycznych technik i procesów biotechnologicznych stosowanych w technologii żywności, ochronie środowiska. Ponadto w czasie wykładów i ćwiczeń poruszane są tematy związane z perspektywami zastosowań biotechnologii w medycynie oraz farmacji. Absolwent kierunku biotechnologia będzie przygotowany praktycznie i teoretycznie do stosowania współczesnych metod biotechnologicznych do biosyntez, biotransformacji, diagnostyki oraz analityki.

Praca po biotechnologii

Studia biotechnologii na UKW przygotowują absolwenta do pracy w zawodzie biotechnologa w firmach i laboratoriach przemysłu biotechnologicznego, w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych, oraz kontynuacji kariery naukowej.

Absolwenci kierunku Biotechnologia II stopnia, w wyniku prowadzenia badań w trakcie przygotowywania pracy dyplomowej (praca magisterska), będą posiadali wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia badań naukowych z zakresu biotechnologii. Absolwent będzie dysponował wiedzą i umiejętnościami umożliwiającymi podjęcie pracy w jednostkach zaplecza naukowo-badawczego przemysłu biotechnologicznego i przemysłów pokrewnych, laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych oraz jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi. Absolwent, wykazując potrzebę ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego, będzie przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych i kontynuacji edukacji na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).