Konferencja: Wsparcie dla nauczycieli 6-latków

W dniach 25-29 sierpnia 2014 roku odbędą się w pięciu miastach wojewódzkich konferencje regionalne pt.: Pierwszy dzień, tydzień, miesiąc i rok: wsparcie dla nauczycieli sześciolatków, zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie pod patronatem JM Rektorów dwóch uczelni - Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Opiekę merytoryczną nad konferencjami sprawują prof. dr hab. Anna I. Brzezińska z Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Zespołu Wczesnej Edukacji Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie oraz prof. dr hab. Ewa Filipiak z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Celem konferencji jest wsparcie merytoryczne, metodyczne i psychologiczne nauczycieli klas pierwszych, w których dzieci 6-letnie rozpoczną realizację obowiązku szkolnego 1 września 2014 roku.
W czasie konferencji przedstawionych zostanie pięć wykładów z prezentacją, a uczestnicy otrzymają pakiet broszur, dotyczących pracy rodziny i szkoły z 6-letnim dzieckiem w roli ucznia.

Konferencja na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się 27.08.2014 r. w Bibliotece UKW przy ul. K. Szymanowskiego 3, sala konferencyjna, I piętro.

Program konferencji:

• 09.30-10.00 - rejestracja
  • 10.00-10.15 - Anna Łukaszewska, Kurator Oświaty, powitanie uczestników
  • 10.15-10.30 - przedstawiciel Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, Cele konferencji
  • 10.30-11.45 - prof. dr hab. Ewa Filipiak, Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Kiedy nauczyciel klasy I staje się osobą znacząca dla uczniów?
  • 11.45-12.00 - prof. dr hab. Anna I. Brzezińska, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zespół Wczesnej Edukacji Instytut Badań Edukacyjnych, Jak wykorzystać wyniki badań nad funkcjonowaniem dzieci dla wspomagania ich rozwoju w szkole?
  • 12.00-12.20 - przerwa
  • 12.20-12.50 - dr Ewa Lemańska-Lewandowska, Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Jak organizować społeczne środowisko uczenia się dzieci w klasie I?
  • 12.50-13.20 - prof. dr hab. Anna I. Brzezińska, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zespół Wczesnej Edukacji, Instytut Badań Edukacyjnych, RAZEM czyli relacje – aktywność – zabawa – emocje – miejsce czyli jak efektywnie ucząc dzieci mieć z tego przyjemność?
  • 13.20-13.40 - Anna Łukaszewska, Kurator Oświaty, Wnioski dla systemu wsparcia dla nauczycieli
  • 13.40-14.00 - przedstawiciel Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, podsumowanie konferencji.

Więcej na stronie Kuratorium Oświaty i Instytutu Badań Edukacyjnych.

Zapraszamy!