Wioślarstwo: srebrny medal studentek UKW

W rozegranych w dniach 23-27.07.2014 r. we włoskim Varese, Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie, znakomicie spisały się studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann, trenujące na co dzień w Lotto Bydgostii, zdobyły srebrny medal w konkurencji czwórek podwójnych kobiet. W wyścigu finałowym uległy, po znakomitej walce, w końcówce dystansu świetnie finiszującym Rosjankom. To ich drugi w tym roku, tak znaczący sukces sportowy. Monika i Asia w czerwcu tego roku podczas rozegranych w Belgradzie Mistrzostwach Europy również w kategorii czwórek podwójnych kobiet wywalczyły brązowy medal.

Startująca w Varese trzecia nasza studentka, Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz) w konkurencji dwójek podwójnych kategorii lekkiej, zajęła 5 miejsce w finale B zajmując 11 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Serdecznie gratulujemy!