Voucher Badawczy: 5 projektów dla UKW

Pięć projektów naukowo –badawczych zrealizują naukowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w ramach „Vouchera Badawczego”. UKW będzie wykonawcą części badawczo-rozwojowej. „Voucher Badawczy” realizowany jest przez ''Pracodawcy Pomorza i Kujaw" Związek Pracodawców.

Konkursy ogłoszone w ramach programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wnioskodawców. Pieniądze rozdysponowane w ramach programu niewątpliwe przyczynią się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw województwa. Współpraca podmiotów gospodarczych i jednostek naukowych jest korzystna dla obu stron.

Kierownikami zwycięskich projektów zostali:

• dr Krzysztof Warmbier - Wydział Matematyki Fizyki i Techniki
    Opracowanie i badanie nowych mebli dziecięco-młodzieżowych
    Zakłady Produkcji Mebli Łabuś Piotr
  • dr hab. inż. Joanna Paciorek - Sadowska - Wydział Matematyki Fizyki i Techniki
    Wykorzystanie odpadu poprodukcyjnego z przemysłu olejarskiego - makuchów z wiesiołka dwuletniego i ostropestu plamistego do produkcji ekologicznych, blokowych, sztywnych pianek poliuretanowo - poliizocyjanurowych.
    Firma Handlowo - Usługowa stuja.pl, JacekStuczyński
  • dr inż. Marek Macko – Wydział Matematyki Fizyki i Techniki
    Portal Internetowy Rezerwacji Obiektów Sportowych
    Rbbimos Tartan, Jacek Kuś
  • dr inż. Tomasz Karasiewicz – Wydział Matematyki Fizyki i Techniki Projektowanie i badanie właściwości nowych powłok izolujących termicznie i akustycznie z wykorzystaniem nowo opracowanej aparatury
    QMAR Marek Kubasiewicz
  • mgr inż. Piotr Żmudziński - Wydział Matematyki Fizyki i Techniki
    Opracowanie prototypu aplikacji DYSPOZYTOR, dokumentacji technicznej aplikacji  MOBILNY INSTALATOR oraz ulepszenie aplikacji TRANSPORT
    Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe TECHCOM Danuta Szarata

Wartość usług badawczo-rozwojowych realizowanych na UKW to 280 000 zł. Dodatkowo z firmami, które uzyskały wsparcie zostały podpisane umowy o trwałej współpracy, dlatego liczymy na kolejne wspólne projekty!