Sport: student UKW trzeci w motocrossie

Artur Puzio student wychowania fizycznego na UKW, wziął udział w prestiżowych zawodach Boys from Europe, organizowanych 15 sierpnia w Oslo (Norwegia). Ich organizatorem jest wielokrotny zwycięzca serii Red bull X-Fighters Andre Villa. W zawodach brali udział nie tylko Europejczycy, ale także reprezentanci USA. W imprezie nie zabrakło także reprezentanta Polski, którym był Barcinianin Artur Puzio. Artur jest aktualnym Mistrzem Polski we freestyle motocrossie.

„Boys from Europe” to zawody, które odbywają się w całej Europie. Tym razem zawodnicy rywalizowali w konkurencji Best Whip Highest Air i Best Trick. Są to konkurencje FMX, podczas których zawodnicy muszą wychylić motocykl jak najmocniej od osi lotu oraz wykonać najlepszą i najtrudniejszą ewolucje, jaką znają. Każdy z zawodników miał do dyspozycji tylko cztery skoki, z czego w dwóch musiał wykonać whipy a w dwóch swoją najlepszą ewolucje.

W konkurencji Best Whip równych nie miał sobie 33 letni Etgard Torenteras (Hiszpania), który podczas 2 soków wykonał whip turn down oraz whip no foot (whip nie dotykając nogami motocykla), za co uzyskał od sędziów dodatkowe punkty. Tuż za nim po zaciętej walce z Arturem Puzio stanął Bryce Hudson (USA). Nasz zawodnik zajął ostatecznie trzecie miejsce ze stratą niespełna 2 punktów do Hudsona.

Wyniki zawodów:

• Edgard Totenteras (Hiszpania)
  • Bryce Hudson (USA)
  • Artur Puzio (Polska)

Tak Artur Puzio skomentował swój udział w imprezie i sukces:

- Cieszę się, że zostałem zaproszony na tak prestiżowe zawody. Rywalizacja z lepszymi zawodnikami z za granicy skutkuje dużym postępem. Mam okazję podpatrzeć jak koledzy wykonują bardzo skomplikowane ewolucje. Dotychczas bazowałem jedynie na filmach na youtube. Już za tydzień czeka mnie kolejna runda zawodów FMX international we Włoszech, więc w tym tygodniu czeka mnie bardzo intensywny trening. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować moim sponsorom.

Gratulujemy!