Projekt: Mała Ojczyzna – zgłoszenia szkół

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne mogą zgłaszać się do projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”. Projekty i gry terenowe dla młodzieży przeprowadzą absolwenci i studenci UKW, którzy zakwalifikowali się do tego ogólnopolskiego projektu.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji BGK i Fundacji Rozwoju Wolontariatu. - Głównym celem projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” jest zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z miejscowości do 20 tys. mieszkańców - mówi koordynatorka projektu Agnieszka Gomółka-Ziemba z Fundacji Rozwoju Wolontariatu. - Grupy studentów prowadzone przez przeszkolonych liderów przekażą swoją wiedzę uczniom realizując warsztaty edukacyjne i angażując ich w gry terenowe, które są istotnym elementem projektu. Gry oparte będą na wypracowanej i opisanej koncepcji, która zaprojektowana zostanie w taki sposób, aby możliwe było jak najdokładniejsze uwzględnienie specyfiki środowiska lokalnego, w którym będą one realizowane. Gra terenowa rozgrywana w miejscu zamieszkania jej uczestników to doskonały sposób na świetną zabawę oraz wyzwolenie w młodzieży poczucia przynależności do lokalnej społeczności i myślenia o swojej miejscowości jako miejscu, o które warto dbać i z którego należy być dumnym – dodaje.

Jedna absolwentka UKW i trzy studentki - Paulina Kaczor, Lena Kadow, Martyna Tadrowska i Anna Zasada wezmą udział w szkoleniu z zakresu wiedzy obywatelskiej i poprowadzą projekty edukacyjne i gry terenowe w liceach lub gimnazjach. Szkoły zainteresowane udziałem w tym projekcie mogą już wysyłać swoje zgłoszenia na adres e-mail: n.woderska@projektor.org.pl. Zapraszamy do udziału!