Psychologia: Zjazd PTP w Bydgoszczy

Ponad 900 osób ze świata nauki weźmie udział w XXXV Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, który odbędzie się w dniach 18-21 września w Bydgoszczy. Nasza Uczelnia jest współorganizatorem tego prestiżowego wydarzenia.

Ponad 900 osób ze świata nauki weźmie udział w XXXV Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, który odbędzie się w dniach 18-21 września w Bydgoszczy Zjazdy Naukowe PTP są cyklicznymi i najważniejszymi spotkaniami środowiska polskich psychologów. Organizacja Zjazdu Naukowego powierzana jest najsilniejszym ośrodkom naukowym w Polsce, w tym roku jest to Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Tegoroczny Zjazd odbywa się pod hasłem „Psychologia w zmieniającym się świecie”. Uczestnicy chcą zastanowić się nad ewolucją i obecnym stanem dyscypliny, w tym przede wszystkim nad jej użytecznością w aktualnej rzeczywistości. Interesuje nas zarówno przydatność aktualnej wiedzy w zrozumieniu funkcjonowania i rozwoju człowieka, jak i stosowane sposoby poprawy jakości życia jednostek, a także społeczeństwa jako całości.

Szczegółowy program znajduje się w załącznikach oraz na stronie Zjazdu.