Wystawa: Od monokryształu J. Czochralskiego

Serdecznie zapraszamy na interaktywną wystawę „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach projektu Eksperymentatorium UKW.

Bieżący rok 2014 został przez ONZ ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Krystalografii. Jest to dobra okazja, by popularyzować wiedzę na temat kryształów i ich właściwości. Dodatkową inspiracją do stworzenia wystawy był ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rok 2013 rokiem profesora Jana Czochralskiego.

Wystawa przybliża najważniejsze informacje na temat życia prof. Jana Czochralskiego, jego metody otrzymywania kryształów, właściwości i sposobów badania. Drugim ważnym zadaniem wystawy jest przybliżenie społeczeństwu światowych osiągnięć polskich naukowców w dziedzinie technologii materiałowej, począwszy od wędrujących po marsie półprzewodników wykorzystywanych w detektorach podczerwieni, poprzez polski monokryształ GaN- podstawę "niebieskiej optoelektroniki" a na grafenie skończywszy.

Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 7 października 2014 r. o godz. 13.00. Zdjęcia z otwarcia wystawy i ekspozycji w galerii.
Lokalizacja: Instytut Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz Pl. Weyssenhoffa
11, parter, sala nr 13
Czas zwiedzania: 60-90 minut.
Godziny otwarcia:

• od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00;
  • w wybrane soboty (11 i 18 października 2014 r.), wejście na wystawę o pełnej godzinie - 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

Wystawę można zwiedzać od 3 do 19 października 2014 r.
Wystawa jest prezentowana bezpłatnie. Wymagana wcześniejsza rezerwacja terminu. Informacje i rezerwacje: telefonicznie: nr 792 363 232, e-mailowo: wystawa-czochralski@ukw.edu.pl.
Wystawa w ramach projektu Eksperymentatorium UKW objęta została Honorowym Patronatem JM Rektora UKW prof. Janusza Ostoja-Zagórskiego.

Zapraszamy do zwiedzania i eksperymentowania!