Lepszy Start - zaproszenie na szkolenia

Od października 2011 roku Biuro Karier UKW organizuje szkolenia w ramach projektu "Lepszy start absolwentów kierunków technicznych, matematycznych i przyrodniczych.

Szkolenia obejmują zagadnienia z szeroko pojętego rynku pracy, w ciekawy sposób przybliżają rządzące nim mechanizmy. Ich tematyka koncentruje się głównie na kwestiach aktywizacji zawodowej absolwentów. Uczestnicy dowiedzą się między innymi jak: skutecznie poszukiwać pracy, poprawnie redagować dokumenty aplikacyjne, przygotować się do procesu rekrutacyjnego, efektywnie zaprezentować się pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej.

Szkolenia odbywają się w kameralnych grupach, przy wykorzystaniu technik audiowizualnych. W ramach zajęć przeprowadzane są interesujące ćwiczenia, gry i symulacje.

Jeden moduł szkoleniowy trwa 8 godzin zegarowych. W trakcie tych 8 godzin przewidziana jest przerwa lunchowa oraz przerwy kawowe. Uczestnikom szkoleń zapewniamy catering!

Szkolenia prowadzą nasi trenerzy biznesu: Katarzyna Lutkowska oraz Monika Puła. Zajęcia odbywają sie w Budynku Głównym UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w sali 205, II piętro.

SZKOLENIE SKŁADA SIĘ Z DWÓCH INTEGRALNYCH MODUŁÓW:

1. Metody poszukiwania pracy oraz sztuka redagowania dokumentów aplikacyjnych. Szkolenie dotyczyć będzie między innymi sposobów, których wykorzystanie ułatwi znalezienie pracy. Omówione zostaną najbardziej znane i skuteczne metody poszukiwania pracy. Uczestnicy nauczą się również poprawnie formułować CV i list motywacyjny.
  2. Sztuka autoprezentacji i kreowania wizerunku na rynku pracy. Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z kluczowych etapów procesu rekrutacji i selekcji pracowników. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, o co może zapytać pracodawca, jak skutecznie zaprezentować własną osobę i przekonać pracodawcę, że jest się najlepszym kandydatem? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź będzie można uzyskać w trakcie tego modułu szkoleniowego.

Szczegółowe informacje dostępne są w Biurze Karier UKW:
ul. Chodkiewicza 30 (budynek przy portierni)
tel.: 52 341 91 24, tel./fax 52 341 91 25
e-mail: biurokarier@ukw.edu.pl