WNP: Dotacja MNiSW na restrukturyzację

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał Wydziałowi Nauk Przyrodniczych dotację celową na finansowanie kosztów związanych z restrukturyzacją w 2014 roku w wysokości ogółem 1.775 000 zł. Dotacja została przyznana po pozytywnym zaopiniowaniu przez zespół specjalistyczny wniosku restrukturyzacyjnego złożonego przez Dziekana WNP, dr hab. inż. Grzegorza Kłosowskiego, prof. nadzw.

W ramach działań restrukturyzacyjnych przewidziano relokację Zakładu Biotechnologii i części Zakładu Biochemii i Biologii Komórki do wyremontowanych pomieszczeń laboratoryjnych w budynku przy ul. Poniatowskiego oraz utworzenie w strukturze WNP nowych jednostek organizacyjnych, między innymi w oparciu o nowozatrudnionych samodzielnych pracowników naukowych. Otrzymana dotacja pozwoli na zakup nowych laboratoryjnych stanowisk badawczych w pomieszczeniach przy ul. Poniatowskiego. Ponadto jednostki Wydziału objęte działaniami restrukturyzacyjnymi uzyskały możliwość uzupełnienia wyposażenia w nowoczesną aparaturę analityczną i sprzęt laboratoryjny obejmujący między innymi chromatograf gazowy i cieczowy bioreaktor, specjalistyczne mikroskopy optyczne na łączna kwotę 1.125000 zł.

Działania restrukturyzacyjne mają na celu wzmocnienie potencjału naukowo-badawczego poprzez rozwijanie specjalności naukowych i nowych kierunków badawczych oraz będą służyły rozwojowi kadry naukowej WNP.