Praktyki: Ponad 730 tys. zl. dla humanistyki 2.0

Ponad 730 tys. zł. przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na projekt Praktyki dla Humanistyki Drugiej Generacji. W projekcie udział weźmie 100 studentów tego kierunku, funkcjonującego w UKW zaledwie od roku.

Cel projektu jest prosty – zwiększyć praktyczne umiejętności studentów humanistyki. Oznacza to przede wszystkim otwarcie na pracodawców i podjęcie z nimi realnej współpracy. Już w tej chwili osoby kierujące projektem oraz studenci współdziałają z ponad 20 firmami (reprezentują one m.in. branże gier, branże medialne, dziennikarskie, wydawnicze, marketingowe). Lista firm i instytucji będzie o wiele dłuższa, praktyki są bowiem realizowane w czterech terminach, od lipca tego roku, do kwietnia roku przyszłego.
Zadaniem projektu jest m.in. stworzenie programu praktyki wespół z pracodawcą (dla każdego studenta z osobna!) i oczywiście odbycie tej praktyki – w wymiarze 3 miesięcy.
W ciągu roku w projekcie udział weźmie 100 studentów. Każdy z nich za realizację swoich zadań otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4500 zł brutto (1500 zł za miesiąc praktyki).

Projekt Praktyki dla Humanistyki Drugiej Generacji realizowany jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w ramach Priorytetu IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

• Termin realizacji: 1 lipca 2014 r. - 30 czerwca 2015 r.
  • Szczegółowych informacji udziela kierownik projektu - dr Michał Mochocki mochocki@ukw.edu.pl