Przyroda: Europejskie Dni Ptaków

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do obchodów Europejskich Dni Ptaków. 03.10.2014 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego będzie można przyglądać się metodzie obrączkowania ptaków, każdy uczestnik dowie się więcej o fenomenie ptasich wędrówek. Obrączkowanie będzie odbywać się w godzinach 8.00-14.00 (bardzo prosimy uczestników o nie zbliżanie się do sieci i nie wyciąganie ptaków), natomiast o 14.15 zachęcamy do udziału w animacji przyrodniczej na temat fenomenu ptasich wędrówek. Tegoroczne wydarzenie jest organizowane we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, realizatorem projektu TROP Natury, który ma za zadanie popularyzować walory przyrodnicze woj. kujawsko-pomorskiego. W godzinach rannych odbędą się również warsztaty dla zaproszonej szkoły w ramach projektu "Ptaki wokół nas - Przyroda częścią nas" - finansowanego z WFOŚiGW w Toruniu.

Drugiego dnia obchodów 04.10.2014 r. zachęcamy do udziału w wydarzeniu "Występy ptaków w Występie", czyli w wyprawie terenowej na stawy rybne w Występie (Gospodarstwo Rybackie Ślesin), gdzie spojrzymy w niebo w celu wypatrywania wędrujących ptaków. Będzie możliwość zaobserwowania bielików, rybołowów, czy czapli białych. Zbiórka uczestników o godzinie 10.00 przed szkołą w Występie. Wyprawa potrwa do około godziny 14.00

Zapraszamy!