Rozwój: Otwarcie obiektu przy ul. Poniatowskiego

Studenci UKW od tego roku uczą się w nowym obiekcie przy ul. Poniatowskiego 12. Oficjalne otwarcie nowego budynku nastąpi w czwartek, 9 października.

Budynek przy ul. Poniatowskiego, w którym przed laty funkcjonowała szkoła podstawowa, został przekazany Uczelni przez Miasto i po generalnym remoncie oddano go do użytku. Mieści się tam Instytut Nauk Politycznych oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, które wcześniej były zlokalizowane przy ul. Przemysłowej oraz Zakład Biotechnologii przeniesiony z obiektu przy ul. Chodkiewicza 51.

Uroczyste otwarcie nowego obiektu, połączone z konferencją „Archeoturystyka w regionie, region w archeoturystyce” odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 października w auli. Dokona go o 9:30 Rektor UKW prof. Janusz Ostoja-Zagórski. Będzie to również okazja do wręczenia nagrody dla najlepszego studenta historii w minionym roku akademickim, przyznana przez Dyrektora Instytutu z okazji 25-lecia kierunku.