Wolontariat: Projektor zagra w Tucznie

Studenci UKW działający w ramach Projektora – wolontariatu studenckiego rozpoczynają kolejny etap projektu „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”. W najbliższą sobotę w Tucznie zorganizują grę terenową młodzieży z miejscowej szkoły.

Projekt „Mała ojczyzna – wspólna sprawa” realizowany od września przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundacji BGK pozwala na rozwój zarówno studentom jak i młodszym osobom. W Bydgoszczy realizuje go Projektor – wolontariat studencki działający przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. – Nasi wolontariusze najpierw wzięli w szkoleniu z prowadzenia tego typu projektów, a potem sami przeprowadzili zajęcia z wiedzy o samorządzie i przedsiębiorczości z uczniami z Zespołu Placówek Oświatowych Tucznie. W najbliższą sobotę nastąpi punkt kulminacyjny, czyli gra terenowa. Uczniowie będą mogli wtedy wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – wyjaśnia Nina Woderska, regionalny koordynator Projektora.

Liderką jest Martyna Tadrowska, wolontariuszka, która znalazła się w gronie 25 wolontariuszy przeszkolonych do tego projektu. Warsztat edukacyjny realizowała z Natalią Połtyn Nad merytoryczną i organizacyjną stroną gry czuwali także studenci kierunku humanistyka 2.0, którzy doświadczeni są w organizacji takich przedsięwzięć. W grę terenową zostaną zaangażowani nie tylko studenci UKW, lecz także nauczyciele - ochotnicy czuwający nad bezpieczeństwem dzieci w trakcie zabawy i sprawnym przebiegiem projektu. Gra terenowa zakończy się wspólnym ogniskiem.

W całej Polsce w tym projekcie weźmie udział 25 szkół, w tym trzy z województwa kujawsko-pomorskiego. Po szkole w Tucznie podobna akcja zostanie zorganizowana w listopadzie w placówce w Ślesinie oraz Osielsku.