Sport: Medale studentów UKW w strzelectwie

Studenci UKW zdobyli 4 medale w strzelectwie sportowym na Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w mieście Al Ain w dniach 6-12.10.2014 r.

Nasza studentka - Klaudia Breś (wychowanie fizyczne) udowodniła, że jest w doskonałej formie, w drużynie (wraz z Joanną Tomalą - AMW Flota Białystok i Karolina Baszeń – Podlasie 4 G Białystok) zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata. Klaudia indywidualnie w konkurencji pistoletu pneumatycznego (10 m) 40 strzałów zdobyła srebrny medal. Do kolekcji dołączyła jeszcze brąz w konkurencji pistoletu sportowego (30+30 strzałów).

W zawodach startował również Bartosz Jasiecki, student politologii i bezpieczeństwa narodowego na UKW. Zdobył na nich brązowy medal w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc w drużynie. Nasz student w drużynie startował z Tomaszem Bartnikiem (Wojskowa Akademia Techniczna) i Pawełem Pietrukiem (Uniwersytet w Białymstoku). Indywidualnie Bartosz wszedł do finału, w którym zajął ósme miejsce.
Gratulujemy naszym zawodnikom!